whatsapp

Ürün İadesi

Satın Aldığım Ürünü İade Etmek İstiyorum. Ne Yapmalıyım?

Artı Bilişim'den satın aldığınız  her hangi bir ürünü demo incelemesi yaparak satın aldığınız için; mevzuat gereği iadesi mümkün değildir.
Yazılım bilgisayarlar üzerine kurulduğu için kurulumun kaldırılması ile ilgili bir doğrulama yapılamadığından iade edilemez. Aynı sebepten dolayı lisans değiştirilemez.
Lisanslar farklı bir kullanıcıya devredilemez.

Bu konu ile ilgili haklar yazılım kurulması sırasında lisanslama ile ilgili olarak ekrana gelmektedir. Kullanıcı lisanslamayı kabul etiiğinden bu şartları kabul etmiş sayılır.

6502 sayılı Tüketicinin  Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereğince, alıcıların mal satışına ilişkin işlemlerde teslimat tarihinden itibaren, hizmet satışına ilişkin işlemlerde teslimat tarihinden itibbaren , hizmet satışına ilişkin işlemlerde satın almanın yapıldığı tarihden itibaren 14 gün içerisinde çayma haklarını kullanarak sebep göstermeden ve harhangi bir cezai şart ödemeden satın aldıkları ürünleri iade etme hakları vardır. Ancak yazılım programlarında alıcı cayma ve iade hakkını kullanamaz.

Mevzuat uyarınca Alıcı aşağıdaki hallerde cayma ve iade hakkının kullanamaz.

Alıcının 14 gün içinde mağazaya iade talebinde bulunduğu halde iadesi mümkkün olmayan durumlar aşağıdaki gibidir;

Mevzuat uyarınca alıcı aşağıdaki hallerde cayma ve iade hakkını kullanamaz.

1-Alıcının isteğiyle kişiye özel olarak üretilen yazılım ürünleri, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler, 2-Kopyalanması mümkün olan ürünlerin paketlerinin açılması (Yazılım Programları, DC, DVD, Bellek vb) 3-Elektronik ortamda anında(uzaktan) ifa edilebilen yazılım hizmetleri veya tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallar, 4-Yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri, cayma hakkı ve ürün iadesi dışındadır. Ürünü satın alan çözüm ortağına veya bayi ise ödeme yapılmaz. Tüm bu ve/veya farklı problemleriniz ile ilgili olarak konu başlığına ŞİKAYET yazdığınız bir e-maili bilgi@artibilisim.net'e atmanız yeterlidir. Müşteri temsilcilerimiz sorunun çözümü için sizinle en kısa zamanda iletişime geçeceklerdir.

Tarafımıza yapılacak küfür ve hakaret içeren söylemleri barındıran mesajların destek sistemimiz veya e-mail aracılığı ile tarafımıza gönderilmesi, sosyal medya ve benzeri platformlarda "çözülemeyen" sorunlarınızla ilgili firmamıza e-mail ile ŞİKAYET kaydı oluşturmadan marka değerini düşürecek derecede yapılacak yorumlarda ilgili müşterinin tüm hizmetlerinin veya kısmi hizmetlerinin durdurulması veya askıya alınması hakkı saklı tutulur. Tarafımıza ait herhangi bir hizmetin dağıtılması, dağıtımına aracılık edilmesi veya bu dağıtımlara erişerek hak sahibi olmayan hizmetin kullanılması veya barındırılması durumlarının tarafımızca tespiti durumunda ilgili müşterinin tüm hizmetlerini durdurma veya askıya alma hakkı saklıdır, yaşatılan maddi mağduriyet giderilmesi durumunda hizmetleri tekrar erişime açılacaktır.